...
Obec Zahájí

ADVENTNÍ PŘÁNÍ

Advent

ADVENTNÍ PŘÁNÍ

Vážení spoluobčané,

   po roce tu opět máme advent, období příprav na nejhezčí svátky v roce!

   Letošní adventní čas nás zastihuje v době různých opatření a omezení společenských akcí, mezi které bohužel patří i tradiční společné rozsvícení vánočního stromu a setkání obyvatel naší obce. Velice nás mrzí, že nemůžeme navázat na loňský ročník s trhy a prodejem domácích dobrot s výtěžkem pro dobročinné účely, které se vloni setkaly s velkým úspěchem. Jako malou náhradu naše oko, doufám, potěší nová výzdoba v podobě ručně vyřezávaných betlémských postav, které jsme instalovali vedle ozdobeného vánočního stromu.  

   Nenechme si toto jedinečné období znepříjemnit vládními omezeními, zkusme se oprostit od každodenních starostí a užívejme si vánoční atmosféru plnými doušky v kruhu svých nejbližších.

   Rodinná setkání, pohoda nad punčem či svařákem, domácnosti s vánoční výzdobou provoněné kořením, purpurou či cukrovím, a samozřejmě vánoční pohádky, to vše nás během Vánoc doprovází. Ta neopakovatelná atmosféra, která k vánočnímu času patří, se nedá ničím nahradit. Proto se radujme z těch nejobyčejnějších maličkostí, a to nejen během vánočních svátků, ale i během celého roku.

   Před závěrečným přáním mi dovolte ještě vyjádřit poděkování našemu partnerovi, skupině ČEZ, za tradiční podporu při rozsvícení vánočního stromu a podporu dalších kulturních a sportovních akcí pořádaných v naší obci v průběhu celého roku.

   Rád bych Vám jménem svým i jménem celého zastupitelstva popřál krásné prožití vánočních svátků a úspěšné vykročení do nového roku 2021.

                                                                                                               Josef Kazík, starosta      

 

Vánoční strom bude rozsvícen v neděli 29. listopadu v 17 hodin. 

po odbití 17 hodiny bude rozsvícen vánoční strom, rozezní se kostelní zvony a v obecním rozhlase zazní vánoční koledy.

Datum vložení: 29. 11. 2020 14:08
Datum poslední aktualizace: 29. 11. 2020 14:45
Autor: Josef Kazík

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace V obraze

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Mobilní aplikace - Apple store

Mobilní aplikace - Google play

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Pranostika na akt. den

O svaté Anselmeně semeno do země.